Bourns Inc. 4420P-T01-391
4420P-T01-391 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-T01-391
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 390 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-T01-391.pdf
Availability of 4420P-T01-391
QUANTITY
4420P-T01-391 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-T01-391
Internal Part NumberEIS-4420P-T01-391
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-T01-391
Related Links4420P-, 4420P-T01-391 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-T01-391 Details Description
Related parts for 4420P-T01-391
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 12.6KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 370UF 63V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
IC CPLD 96MC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
SOCKET SOCKET CONTACT SZ22/22 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 162 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf