CTS Electronic Components 445A22E27M00000
445A22E27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22E27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22E27M00000.pdf
Availability of 445A22E27M00000
QUANTITY
445A22E27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22E27M00000
Internal Part NumberEIS-445A22E27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22E27M00000
Related Links445A22E, 445A22E27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22E27M00000 Details Description
Related parts for 445A22E27M00000
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
IC LIU/FRAMER T1/E1/J1 2CH 225BG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
AM60506A162 CYLINDER datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 26 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SLUG SPLITTER UNIT 1" datasheet.pdf
CLIP-TAG "9", .055"-.071" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 25X3 F PCB G 50OHM datasheet.pdf