CTS Electronic Components 445A2XD30M00000
445A2XD30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XD30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 20ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XD30M00000.pdf
Availability of 445A2XD30M00000
QUANTITY
445A2XD30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XD30M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XD30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XD30M00000
Related Links445A2XD, 445A2XD30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XD30M00000 Details Description
Related parts for 445A2XD30M00000
RES ARRAY 15 RES 270 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
KIT #4 CLEAR HOLE SPACERS 400PCS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE, RA M12 20M datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 29.413K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 1500W datasheet.pdf