CTS Electronic Components 445C23C27M00000
445C23C27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C23C27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C23C27M00000.pdf
Availability of 445C23C27M00000
QUANTITY
445C23C27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C23C27M00000
Internal Part NumberEIS-445C23C27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C23C27M00000
Related Links445C23C, 445C23C27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C23C27M00000 Details Description
Related parts for 445C23C27M00000
CAP ARRAY 120PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X16 WHITE TRANSFL datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf