CTS Electronic Components 445C32D13M00000
445C32D13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32D13M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32D13M00000.pdf
Availability of 445C32D13M00000
QUANTITY
445C32D13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32D13M00000
Internal Part NumberEIS-445C32D13M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32D13M00000
Related Links445C32D, 445C32D13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32D13M00000 Details Description
Related parts for 445C32D13M00000
MOSFET 2N-CH 20V 7A 8-SOIC datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.4A 160 MOHM TH datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
ICE POD DEBUG CY7C64345 datasheet.pdf
XLAMP XP-E LED - RED-ORANGE datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.325" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
PWR 1X2 HDR datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf