CTS Electronic Components 445C35C25M00000
445C35C25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35C25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35C25M00000.pdf
Availability of 445C35C25M00000
QUANTITY
445C35C25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35C25M00000
Internal Part NumberEIS-445C35C25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35C25M00000
Related Links445C35C, 445C35C25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35C25M00000 Details Description
Related parts for 445C35C25M00000
FIXED IND 5.6UH 606MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 3.2A 64 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 6.96NS 256CSBGA datasheet.pdf
VARISTOR 670V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
5MM SLOT L/D-ON NPN T-SHAPE 10 datasheet.pdf