CTS Electronic Components 445I35G24M00000
445I35G24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35G24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35G24M00000.pdf
Availability of 445I35G24M00000
QUANTITY
445I35G24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35G24M00000
Internal Part NumberEIS-445I35G24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35G24M00000
Related Links445I35G, 445I35G24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35G24M00000 Details Description
Related parts for 445I35G24M00000
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC NIPOL 30A ADJ HORZ datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
RES 100 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED RED 2MM ROUND T/H datasheet.pdf