CTS Electronic Components 445W33H25M00000
445W33H25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W33H25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33H25M00000.pdf
Availability of 445W33H25M00000
QUANTITY
445W33H25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33H25M00000
Internal Part NumberEIS-445W33H25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33H25M00000
Related Links445W33H, 445W33H25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33H25M00000 Details Description
Related parts for 445W33H25M00000
RES SMD 511K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 60POS AU datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER CAP 2P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
762 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 14SOIC datasheet.pdf
DUAL-MOD PIN ASSY. datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 5POS STRT PCB datasheet.pdf