CTS Electronic Components 445W35J16M00000
445W35J16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W35J16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W35J16M00000.pdf
Availability of 445W35J16M00000
QUANTITY
445W35J16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W35J16M00000
Internal Part NumberEIS-445W35J16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W35J16M00000
Related Links445W35J, 445W35J16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W35J16M00000 Details Description
Related parts for 445W35J16M00000
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 0.1A TO-92L datasheet.pdf
FUSE 600A 600V FAST-ACT CLASS L datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
GDT 2200V 20% 20KA THREADED datasheet.pdf
RES SMD 39.442K OHM 0.4W 3017 datasheet.pdf
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf