Preci-Dip 456-V3-234-00-014101
456-V3-234-00-014101 picture photo
Mfg. Part Number
456-V3-234-00-014101
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM PRESS FIT
Datasheet Download
456-V3-234-00-014101.pdf
Availability of 456-V3-234-00-014101
QUANTITY
456-V3-234-00-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 456-V3-234-00-014101
Internal Part NumberEIS-456-V3-234-00-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)456-V3-234-00-014101
Related Links456-V3-234, 456-V3-234-00-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
456-V3-234-00-014101 Details Description
Related parts for 456-V3-234-00-014101
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf