Murata Electronics North America SAFEB897MAL0F00R14
SAFEB897MAL0F00R14 picture photo
Mfg. Part Number
SAFEB897MAL0F00R14
Datasheet Download
SAFEB897MAL0F00R14.pdf
Availability of SAFEB897MAL0F00R14
QUANTITY
SAFEB897MAL0F00R14 Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFEB897MAL0F00R14
Internal Part NumberEIS-SAFEB897MAL0F00R14
Delivery TimeIn stock, ship SAFEB897MAL0F00R14 today.
SeriesSAFEB897MA
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFEB897MAL0F00R14
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAFEB897M, SAFEB897MAL0F00R14 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAFEB897MAL0F00R14 Details Description
Related parts for SAFEB897MAL0F00R14
TRIMMER 200 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
ZG2 DATALOGGER UNIT NPN OUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
3M 5557 TAPE 3" X 5YDS datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 11A PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf