Laird Technologies EMI 4607EA51H01363
4607EA51H01363 picture photo
Mfg. Part Number
4607EA51H01363
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
IO NICU PTAFG PU V0 DSH
Datasheet Download
4607EA51H01363.pdf
Availability of 4607EA51H01363
QUANTITY
4607EA51H01363 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607EA51H01363
Internal Part NumberEIS-4607EA51H01363
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package71
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeD-Shape
Thickness - Overall0.200" (5.10mm)
Width0.480" (12.20mm)
Length13.630" (346.20mm)
Adhesive-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607EA51H01363
Related Links4607EA5, 4607EA51H01363 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4607EA51H01363 Details Description
Related parts for 4607EA51H01363
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
EMITTER IR 870NM 100MA TO-18 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf