Bourns Inc. 4609X-101-251LF
4609X-101-251LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-251LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 250 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-251LF.pdf
Availability of 4609X-101-251LF
QUANTITY
4609X-101-251LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-251LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-251LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)250
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-251LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-251LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-251LF Details Description
Related parts for 4609X-101-251LF
CONN HEADER 12POS VERT .163 GOLD datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF16A/AF16/AFF16A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 580MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FRONT COVER FOR NA40-8(H) datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X6S 0603 datasheet.pdf