Bourns Inc. 4612X-102-332LF
4612X-102-332LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-332LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 3.3K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-332LF.pdf
Availability of 4612X-102-332LF
QUANTITY
4612X-102-332LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-332LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-332LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-332LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-332LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-332LF Details Description
Related parts for 4612X-102-332LF
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 60X15.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC VOLT COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 22000PF 0603 datasheet.pdf
CONN DIN C FEMALE 96CKT datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V Z5U 0508 datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS IN-LINE SKT datasheet.pdf