Bourns Inc. 4816P-T01-332
4816P-T01-332 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-332
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-332.pdf
Availability of 4816P-T01-332
QUANTITY
4816P-T01-332 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-332
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-332
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-332
Related Links4816P-, 4816P-T01-332 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-332 Details Description
Related parts for 4816P-T01-332
BOOTSEAL MPG/MSPF 15/32-32 BLK datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CBL RIBN 44COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
TOOL 5R WIRE INSRTN REPAIR TOOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE W/FLAG TERMINAL datasheet.pdf
TRANSFER TAPE VHB 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RING CORE QUAD CHOKE 470UH SMD datasheet.pdf