Bourns Inc. 4818P-T02-153
4818P-T02-153 picture photo
Mfg. Part Number
4818P-T02-153
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 17 RES 15K OHM 18SOIC
Datasheet Download
4818P-T02-153.pdf
Availability of 4818P-T02-153
QUANTITY
4818P-T02-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4818P-T02-153
Internal Part NumberEIS-4818P-T02-153
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors17
Number of Pins18
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package18-SOM
Size / Dimension0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4818P-T02-153
Related Links4818P-, 4818P-T02-153 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4818P-T02-153 Details Description
Related parts for 4818P-T02-153
RES SMD 5.49KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SYSTEM MARKING 5MM 1-20 datasheet.pdf
BIT TORX TR T30S 0.98" datasheet.pdf
TRANS NPN 180V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 2A 20HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 16A 250V datasheet.pdf