Bourns Inc. 4818P-T02-473
4818P-T02-473 picture photo
Mfg. Part Number
4818P-T02-473
Brief Description
RES ARRAY 17 RES 47K OHM 18SOIC
Datasheet Download
4818P-T02-473.pdf
Availability of 4818P-T02-473
QUANTITY
4818P-T02-473 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4818P-T02-473
Internal Part NumberEIS-4818P-T02-473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors17
Number of Pins18
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package18-SOM
Size / Dimension0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4818P-T02-473
Related Links4818P-, 4818P-T02-473 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4818P-T02-473 Details Description
Related parts for 4818P-T02-473
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT SMPS CM OVP 7DIP datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
MATRIZE UMNL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf