Pomona Electronics 4846-UU-48
4846-UU-48 picture photo
Mfg. Part Number
4846-UU-48
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE SMA PLUG-PLUG RG178 48"
Datasheet Download
4846-UU-48.pdf
Availability of 4846-UU-48
QUANTITY
4846-UU-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4846-UU-48
Internal Part NumberEIS-4846-UU-48
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4846-UU RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length48.0" (1219.2mm)
Cable TypeRG-178B
Impedance50 Ohm
Frequency - Max4GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4846-UU-48
Related Links4846-, 4846-UU-48 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4846-UU-48 Details Description
Related parts for 4846-UU-48
IC VREF SERIES 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTION CARD MEMORY EEM-MA600 9V datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 250MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf