API Delevan 4922R-39J
4922R-39J picture photo
Mfg. Part Number
4922R-39J
Brief Description
FIXED IND 1.5MH 178MA 12.5 OHM
Datasheet Download
4922R-39J.pdf
Availability of 4922R-39J
QUANTITY
4922R-39J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4922R-39J
Internal Part NumberEIS-4922R-39J
Material - CoreFerrite
Inductance1.5mH
Tolerance±5%
Current Rating178mA
Current - Saturation178mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4922R-39J
Related Links4922, 4922R-39J Datasheet, API Delevan Distributor
4922R-39J Details Description
Related parts for 4922R-39J
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WSL datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 32QFN datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT STR PCB datasheet.pdf
UMY10-2418 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf