API Delevan 4922R-471J
4922R-471J picture photo
Mfg. Part Number
4922R-471J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 6A 10 MOHM SMD
Datasheet Download
4922R-471J.pdf
Availability of 4922R-471J
QUANTITY
4922R-471J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4922R-471J
Internal Part NumberEIS-4922R-471J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4922R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating6A
Current - Saturation6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4922R-471J
Related Links4922R, 4922R-471J Datasheet, API Delevan Distributor
4922R-471J Details Description
Related parts for 4922R-471J
POT 100K OHM 1/3W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 9A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 28A DIRECTFETL6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J M37 datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf