Micro Commercial Components (MCC) 5.0SMLJ48CA-TP
5.0SMLJ48CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
5.0SMLJ48CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
Datasheet Download
5.0SMLJ48CA-TP.pdf
Availability of 5.0SMLJ48CA-TP
QUANTITY
5.0SMLJ48CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 5.0SMLJ48CA-TP
Internal Part NumberEIS-5.0SMLJ48CA-TP
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)64.7A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5.0SMLJ48CA-TP
Related Links5.0SMLJ, 5.0SMLJ48CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
5.0SMLJ48CA-TP Details Description
Related parts for 5.0SMLJ48CA-TP
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR HF/VHF/UHF M177 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
TRANS RF 1.8GHZ 230W NI780S-6 datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf