Johanson Technology Inc. 501S42E330JV4E
501S42E330JV4E picture photo
Mfg. Part Number
501S42E330JV4E
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
501S42E330JV4E.pdf
Availability of 501S42E330JV4E
QUANTITY
501S42E330JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 501S42E330JV4E
Internal Part NumberEIS-501S42E330JV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEIA 1111 Silver Series S42E MLCCs
RF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501S42E330JV4E
Related Links501S42E, 501S42E330JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
501S42E330JV4E Details Description
Related parts for 501S42E330JV4E
JUMPER-H1505TR/A3048G/X 10" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"1000PC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.75A TO263-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SPACER SQUARE GEN PURP 0.060" datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 540MA 406 MOHM datasheet.pdf