API Delevan 5022R-393H
5022R-393H picture photo
Mfg. Part Number
5022R-393H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 361MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-393H.pdf
Availability of 5022R-393H
QUANTITY
5022R-393H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-393H
Internal Part NumberEIS-5022R-393H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating361mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant14.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-393H
Related Links5022R, 5022R-393H Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-393H Details Description
Related parts for 5022R-393H
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
VARISTOR 270V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 2A DO214AC datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 6.453K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf