Silicon Labs 510ABA200M000BAGR
510ABA200M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510ABA200M000BAGR
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA200M000BAGR.pdf
Availability of 510ABA200M000BAGR
QUANTITY
510ABA200M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA200M000BAGR
Internal Part NumberEIS-510ABA200M000BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA200M000BAGR
Related Links510ABA20, 510ABA200M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA200M000BAGR Details Description
Related parts for 510ABA200M000BAGR
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW DO213AA datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
VS-ASI-FC-TPE-UL-YE 100M datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf