Silicon Labs 510FBA125M000AAG
510FBA125M000AAG picture photo
Mfg. Part Number
510FBA125M000AAG
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA125M000AAG.pdf
Availability of 510FBA125M000AAG
QUANTITY
510FBA125M000AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA125M000AAG
Internal Part NumberEIS-510FBA125M000AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA125M000AAG
Related Links510FBA12, 510FBA125M000AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA125M000AAG Details Description
Related parts for 510FBA125M000AAG
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 450V CH 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD523 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf