Vishay/Sprague 514D476M200ET2D
514D476M200ET2D picture photo
Mfg. Part Number
514D476M200ET2D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 200V 16X33 130C RAD
Datasheet Download
514D476M200ET2D.pdf
Availability of 514D476M200ET2D
QUANTITY
514D476M200ET2D Order Process
Ship out your order
Specifications of 514D476M200ET2D
Internal Part NumberEIS-514D476M200ET2D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514D476M200ET2D
Related Links514D476, 514D476M200ET2D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
514D476M200ET2D Details Description
Related parts for 514D476M200ET2D
CONN HEADER 12POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 2.5A 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
SW NAV JOYSTICK MOD CONTACTLESS datasheet.pdf
RES 104 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX NUT M10X0.75 FOR 0S-0B datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.022UF RADIAL datasheet.pdf