Vishay/Sprague 516D107M100NR6AE3
516D107M100NR6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D107M100NR6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100UF 100V 10X26 85C AXI
Datasheet Download
516D107M100NR6AE3.pdf
Availability of 516D107M100NR6AE3
QUANTITY
516D107M100NR6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D107M100NR6AE3
Internal Part NumberEIS-516D107M100NR6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D107M100NR6AE3
Related Links516D107M, 516D107M100NR6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D107M100NR6AE3 Details Description
Related parts for 516D107M100NR6AE3
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 90V 2A/1.1A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FINISH UNITIZED WHEEL 8" 5A MED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf