FFF 51741-10001604AALF
51741-10001604AALF picture photo
Mfg. Part Number
51741-10001604AALF
Datasheet Download
51741-10001604AALF.pdf
Availability of 51741-10001604AALF
QUANTITY
51741-10001604AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10001604AALF
Internal Part NumberEIS-51741-10001604AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package528
Connector StyleBlade Power
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical16 Signal, 4 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10001604AALF
Related Links51741-100, 51741-10001604AALF Datasheet, FFF Distributor
51741-10001604AALF Details Description
Related parts for 51741-10001604AALF
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf