FFF 51762-11002400CBLF
51762-11002400CBLF picture photo
Mfg. Part Number
51762-11002400CBLF
Brief Description
PWRBLADE RA REC
Datasheet Download
51762-11002400CBLF.pdf
Availability of 51762-11002400CBLF
QUANTITY
51762-11002400CBLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51762-11002400CBLF
Internal Part NumberEIS-51762-11002400CBLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal, 10 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51762-11002400CBLF
Related Links51762-110, 51762-11002400CBLF Datasheet, FFF Distributor
51762-11002400CBLF Details Description
Related parts for 51762-11002400CBLF
MODULE SCR/DIODE 55A 530VAC datasheet.pdf
VARISTOR 640V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 6A TO263-2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER SUPPLY 24VDC 100A datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 29 AWG 100 FT WH datasheet.pdf