Vishay/Sprague 517D475M160BB6AE3
517D475M160BB6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
517D475M160BB6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 160V 8X11.5 105C RAD
Datasheet Download
517D475M160BB6AE3.pdf
Availability of 517D475M160BB6AE3
QUANTITY
517D475M160BB6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 517D475M160BB6AE3
Internal Part NumberEIS-517D475M160BB6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)517D475M160BB6AE3
Related Links517D475M, 517D475M160BB6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
517D475M160BB6AE3 Details Description
Related parts for 517D475M160BB6AE3
IC LI-ION/POL CHARGE MGMT 24VQFN datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 48TQFP datasheet.pdf
RES 365 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.69 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 7.4A 8.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSLLVDS SMD datasheet.pdf