CTS Electronic Components 520L05CA38M4000
520L05CA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520L05CA38M4000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L05CA38M4000.pdf
Availability of 520L05CA38M4000
QUANTITY
520L05CA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L05CA38M4000
Internal Part NumberEIS-520L05CA38M4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L05CA38M4000
Related Links520L05C, 520L05CA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L05CA38M4000 Details Description
Related parts for 520L05CA38M4000
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 200MHZ EPAD 144LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 720MA 370 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf
22UF 6.3V 4X7 85C RAD datasheet.pdf