CTS Electronic Components 520R10DA19M2000
520R10DA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520R10DA19M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520R10DA19M2000.pdf
Availability of 520R10DA19M2000
QUANTITY
520R10DA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R10DA19M2000
Internal Part NumberEIS-520R10DA19M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R10DA19M2000
Related Links520R10D, 520R10DA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R10DA19M2000 Details Description
Related parts for 520R10DA19M2000
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206 datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR RX 5V 14-SOIC datasheet.pdf
FB-5R,ASY,150,SIG,HDR,EN,4.25 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
DIE SET 2 MINI MAG datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf