CTS Electronic Components 520R15IT26M0000
520R15IT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520R15IT26M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520R15IT26M0000.pdf
Availability of 520R15IT26M0000
QUANTITY
520R15IT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R15IT26M0000
Internal Part NumberEIS-520R15IT26M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R15IT26M0000
Related Links520R15I, 520R15IT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R15IT26M0000 Details Description
Related parts for 520R15IT26M0000
IC PLL RF FREQ SYNTHESZR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 17POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA PLCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 80 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO214AC datasheet.pdf