CTS Electronic Components 520R25HT20M0000
520R25HT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520R25HT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520R25HT20M0000.pdf
Availability of 520R25HT20M0000
QUANTITY
520R25HT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R25HT20M0000
Internal Part NumberEIS-520R25HT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R25HT20M0000
Related Links520R25H, 520R25HT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R25HT20M0000 Details Description
Related parts for 520R25HT20M0000
GLOVES POLYESTER WHT SMALL 1PAIR datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SIZE 22, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1A (Flash) Camera Flash 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 2C BRAID 300V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS datasheet.pdf