CTS Electronic Components 520T15DT13M0000
520T15DT13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15DT13M0000
Brief Description
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520T15DT13M0000.pdf
Availability of 520T15DT13M0000
QUANTITY
520T15DT13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15DT13M0000
Internal Part NumberEIS-520T15DT13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15DT13M0000
Related Links520T15D, 520T15DT13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15DT13M0000 Details Description
Related parts for 520T15DT13M0000
RES 300M OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.95V LOW SC-70 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
SLIT MASKS FOR E3HF-1E1/2 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SO datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
1000VDC 10X38 FUSE HOLDER, 2-POL datasheet.pdf