FFF 54101-S0509A08RLF
54101-S0509A08RLF picture photo
Mfg. Part Number
54101-S0509A08RLF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54101-S0509A08RLF.pdf
Availability of 54101-S0509A08RLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54101-S0509A08RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54101-S0509A08RLF
Internal Part NumberEIS-54101-S0509A08RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions9
Number of Positions Loaded8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54101-S0509A08RLF
Related Links54101-S0, 54101-S0509A08RLF Datasheet, FFF Distributor
54101-S0509A08RLF Details Description
Related parts for 54101-S0509A08RLF
DIODE MODULE 2KV 460A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W SMBG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W DIN datasheet.pdf