FFF 54101-T30-03
54101-T30-03 picture photo
Mfg. Part Number
54101-T30-03
Brief Description
BERGSTIK 0.100 TH HEADER
Datasheet Download
54101-T30-03.pdf
Availability of 54101-T30-03
QUANTITY
54101-T30-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of 54101-T30-03
Internal Part NumberEIS-54101-T30-03
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54101-T30-03
Related Links54101-, 54101-T30-03 Datasheet, FFF Distributor
54101-T30-03 Details Description
Related parts for 54101-T30-03
RES SMD 750 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 0905 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 136MA 10.9 OHM datasheet.pdf
ASY,GROUNDING CLIP,6MM2 SOLID datasheet.pdf
HL2 RELAY 2 FORM C 120VAC datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf