FFF 54122-109721500LF
54122-109721500LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-109721500LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-109721500LF.pdf
Availability of 54122-109721500LF
QUANTITY
54122-109721500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-109721500LF
Internal Part NumberEIS-54122-109721500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions72
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.315" (7.99mm)
Length - Stack Height0.590" (15.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-109721500LF
Related Links54122-10, 54122-109721500LF Datasheet, FFF Distributor
54122-109721500LF Details Description
Related parts for 54122-109721500LF
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BLADE HEX 4MM 4.72" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
HOOD COVER ANCHOR FOR XM CONN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 27A 2.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
IC CLOCK BROOKDALE GPENT4 48SSOP datasheet.pdf
MICROCOAXIAL TO MICROCOAXIAL 1.1 datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V T/H datasheet.pdf