FFF 54242-108141450LF
54242-108141450LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-108141450LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54242-108141450LF.pdf
Availability of 54242-108141450LF
QUANTITY
54242-108141450LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-108141450LF
Internal Part NumberEIS-54242-108141450LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.855" (21.72mm)
Length - Post (Mating)0.284" (7.22mm)
Length - Stack Height0.571" (14.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-108141450LF
Related Links54242-10, 54242-108141450LF Datasheet, FFF Distributor
54242-108141450LF Details Description
Related parts for 54242-108141450LF
CONN HEADER 3MM 14POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INTEGRATED PC CARD 209-BGA datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 30NS 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH SELECTR LATCH 1X90 FRM V datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240RDIMM datasheet.pdf
STRIP BLADE 2.6 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf