FFF 54242-110081800LF
54242-110081800LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-110081800LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-110081800LF.pdf
Availability of 54242-110081800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-110081800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-110081800LF
Internal Part NumberEIS-54242-110081800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.055" (26.80mm)
Length - Post (Mating)0.346" (8.79mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-110081800LF
Related Links54242-11, 54242-110081800LF Datasheet, FFF Distributor
54242-110081800LF Details Description
Related parts for 54242-110081800LF
IC REG LDO -12V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 10GB datasheet.pdf
SPIRAL WRAP POLY 1/4" X 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 5V LP SER 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf