TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0114-26-9
55A0114-26-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A0114-26-9
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE
Datasheet Download
55A0114-26-9.pdf
Availability of 55A0114-26-9
QUANTITY
55A0114-26-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0114-26-9
Internal Part NumberEIS-55A0114-26-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information216009-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
SeriesMIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0114
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand19/38
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.032" (0.81mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0114-26-9
Related Links55A011, 55A0114-26-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A0114-26-9 Details Description
Related parts for 55A0114-26-9
MOSFET N-CH 400V 1.7A DPAK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 630MA 400 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 12V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 (5 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf