TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1111-12-9-96CS2813
55A1111-12-9-96CS2813 picture photo
Mfg. Part Number
55A1111-12-9-96CS2813
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1111-12-9-96CS2813.pdf
Availability of 55A1111-12-9-96CS2813
QUANTITY
55A1111-12-9-96CS2813 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1111-12-9-96CS2813
Internal Part NumberEIS-55A1111-12-9-96CS2813
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1111-12-9-96CS2813
55A1111-12-9-96CS2813 Details Description
Related parts for 55A1111-12-9-96CS2813
RES SMD 20 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 3KV C0G 1812 datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 3AXIS 16LLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FBK 32/8 TI-505 FPA A1 1.0M datasheet.pdf
1500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
FAN 240VAC 119X38MM WR datasheet.pdf