TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A7437-20-9/93/96CS2868
55A7437-20-9/93/96CS2868 picture photo
Mfg. Part Number
55A7437-20-9/93/96CS2868
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A7437-20-9/93/96CS2868.pdf
Availability of 55A7437-20-9/93/96CS2868
QUANTITY
55A7437-20-9/93/96CS2868 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A7437-20-9/93/96CS2868
Internal Part NumberEIS-55A7437-20-9/93/96CS2868
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A7437-20-9/93/96CS2868
55A7437-20-9/93/96CS2868 Details Description
Related parts for 55A7437-20-9/93/96CS2868
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN JACK 20POS MALE CRIMP datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 63A 600V RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADP1621 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 300 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf