TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0111-22-6CS2502
55PC0111-22-6CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0111-22-6CS2502
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0111-22-6CS2502.pdf
Availability of 55PC0111-22-6CS2502
QUANTITY
55PC0111-22-6CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0111-22-6CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0111-22-6CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0111-22-6CS2502
55PC0111-22-6CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0111-22-6CS2502
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K RHEO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC datasheet.pdf
RES 7.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, 500 uA, Parallel Interface Quad Voltage-Output 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf