TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC1131-20-9/93/96-9
55PC1131-20-9/93/96-9 picture photo
Mfg. Part Number
55PC1131-20-9/93/96-9
Datasheet Download
55PC1131-20-9/93/96-9.pdf
Availability of 55PC1131-20-9/93/96-9
QUANTITY
55PC1131-20-9/93/96-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC1131-20-9/93/96-9
Internal Part NumberEIS-55PC1131-20-9/93/96-9
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC1131-20-9/93/96-9
55PC1131-20-9/93/96-9 Details Description
Related parts for 55PC1131-20-9/93/96-9
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JAM NUT 5/16" STN STEEL 1/4-36 datasheet.pdf
BATT PACK NIMH 10.8V 1000MAH datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 27M datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 760VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 630VDC datasheet.pdf