Vishay/BCcomponents 564RC0GAA602EL370J
564RC0GAA602EL370J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAA602EL370J
Brief Description
CAP CER 37PF 6KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAA602EL370J.pdf
Availability of 564RC0GAA602EL370J
QUANTITY
564RC0GAA602EL370J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAA602EL370J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAA602EL370J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingBulk
Capacitance37pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAA602EL370J
Related Links564RC0GAA, 564RC0GAA602EL370J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAA602EL370J Details Description
Related parts for 564RC0GAA602EL370J
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A 4ROW SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf