AVX Corporation 5OK102KDBAA
5OK102KDBAA picture photo
Mfg. Part Number
5OK102KDBAA
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
5OK102KDBAA.pdf
Availability of 5OK102KDBAA
QUANTITY
5OK102KDBAA Order Process
Ship out your order
Specifications of 5OK102KDBAA
Internal Part NumberEIS-5OK102KDBAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5OK102KDBAA
Related Links5OK10, 5OK102KDBAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
5OK102KDBAA Details Description
Related parts for 5OK102KDBAA
SWITCH PUSHWHEEL PC PINS SMCD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 110V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 2A DO220AA datasheet.pdf
IC LINE DVR STER ADJ 28HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 20% 330VAC AXIA datasheet.pdf