AVX Corporation 5OK102KOBAM
5OK102KOBAM picture photo
Mfg. Part Number
5OK102KOBAM
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
5OK102KOBAM.pdf
Availability of 5OK102KOBAM
QUANTITY
5OK102KOBAM Order Process
Ship out your order
Specifications of 5OK102KOBAM
Internal Part NumberEIS-5OK102KOBAM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5OK102KOBAM
Related Links5OK10, 5OK102KOBAM Datasheet, AVX Corporation Distributor
5OK102KOBAM Details Description
Related parts for 5OK102KOBAM
IC NVSRAM 256KBIT 85NS 28EDIP datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 3.6V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
LED ASSY VERT 3MM YLW 585NM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 44.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CUSTOMMOLDED ECE089 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DC-DC CTLR 42LGA datasheet.pdf
THERMOSTAT 45 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf