Alt 5SGTMC5K3F40C2N
5SGTMC5K3F40C2N picture photo
Mfg. Part Number
5SGTMC5K3F40C2N
Brief Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGTMC5K3F40C2N.pdf
Availability of 5SGTMC5K3F40C2N
QUANTITY
5SGTMC5K3F40C2N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGTMC5K3F40C2N
Internal Part NumberEIS-5SGTMC5K3F40C2N
SeriesStratix® V GT
Number of LABs/CLBs160500
Number of Logic Elements/Cells425000
Total RAM Bits52318208
Number of I/O600
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGTMC5K3F40C2N
Related Links5SGTMC5, 5SGTMC5K3F40C2N Datasheet, Alt Distributor
5SGTMC5K3F40C2N Details Description
Related parts for 5SGTMC5K3F40C2N
DIODE MODULE 1.2KV 70A D1 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 12A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-12V 1.25A THRU datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 54-88MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.12A 135 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf