Vishay/Sprague 601D407G015FE1
601D407G015FE1 picture photo
Mfg. Part Number
601D407G015FE1
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
400UF 15V 16X30 105C AXI
Datasheet Download
601D407G015FE1.pdf
Availability of 601D407G015FE1
QUANTITY
601D407G015FE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D407G015FE1
Internal Part NumberEIS-601D407G015FE1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D407G015FE1
Related Links601D407, 601D407G015FE1 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D407G015FE1 Details Description
Related parts for 601D407G015FE1
FLEX CABLE - AFE13T/AF13/AFE13T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
ISOTHERMAL PLATE METALWORK datasheet.pdf
CBL ASSEM X.FL - X.FL 300MM datasheet.pdf